2013/2014 KYK Ara Sınıf Yurt Başvuruları

2013 2014 Öğretim Yılı KYK Ara Sınıf Yurt Başvuruları Temmuz 2013 içerisinde yapılması bekleniyor. Önceki yıllarda da KYK Ara Sınıf Yurt Başvuruları Temmuz ayının sonlarına doğru yapılmıştı. Ancak KYK'dan henüz net bir tarih açıklaması gelmedi. KYK'nın konu ile ilgili açıklaması yapılır yapılmaz sitemizde yer verilecektir. Ancak kesin olarak söyleyebiliriz ki 2013 2014 KYK Ara Sınıf Yurt Başvuruları Temmuz ayı içerisinde yapılacak.

SON DAKİKA ! 2013 2014 KYK ARA SINIF YURT BAŞVURULARI BAŞLADI. BAŞVURULAR 4 AĞUSTOS 2013 TARİHİNDE SONA ERECEK! 

ARA SINIF YURT BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

2013 - 2014 KYK BURS BAŞVURULARI
2013 - 2014 KYK YURT BAŞVURULARI

KYK ARA SINIF YURT BAŞVURULARINI KİMLER YAPABİLİR?

Öğretim hayatına geçtiğimiz yıllarda başlamış, ancak KYK yurtlarında bu yıl kalmak isteyen ara sınıf öğrencileri bu başvurularını gerçekleştirebilecekler.

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR?

KYK Yurt ücretleri, öğrenciler için oldukça uygun diyebiliriz. Yemek olanakları ve bu yıl hizmete giren internet avantajları sayesinde bu yurtlar oldukça rağbet görmeye başladı. 2013'ün ilk ayında yapılan değişikliklerle KYK Standart Yurt ücreti 111 TL olarak belirlendi. Yarı özel yurtların ücretleri ise aylık 114 - 198 TL arasında değişiyor.

ARTIK YIL ÖĞRENCİSİYİM, NE YAPMALIYIM?

Ara sınıf öğrencileri dışında artık yıl öğrencileri yani, öğrenimini normal süresinde bitiremeyerek, uzatmış olan öğrenciler için farklı bir yol izlenecek. Öğrencinin iyi hali sonrası yurt müdürlükleri yaptıkları değerlendirmelerle artık yıl öğrencilerin barınmalarına en fazla 1 yıl daha müsade edebilirler.

KYK YURT BAŞVURUSUNU KAÇIRDIM, NE YAPMALIYIM?

KYK Yurt başvuru sürecini kaçıran öğrenciler ise, söz konusu yurtlarda boş yer kaldığı takdirde başvurularını bizzat yurt müdürlüklerine yapacaklar.

KİMLER KYK YURT BAŞVURUSU YAPABİLİR?

Ailesi yurdun bulunduğu şehir veya Büyükşehir belediye sınırları dışında oturan Ülkemiz öğrencileri (şehiriçi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ, felçli, bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler hariç),
Taksirli suçlar hariç, sabıka kaydı bulunmayan öğrenciler,
Ülkemize eğitim ve öğretim görmek üzere gelen Türkiye Burslusu,
Kurum ve diğer kuruluşların yurtlarından süresiz çıkarma cezası almamış öğrenciler,
Yabancı uyruklu öğrencilerden, yukarıdaki şartlarla birlikte ikamet tezkeresine sahip olanlar, barındırılmaktadır.


Yorumlar

  1. Ne zaman açıklanır ve ne zaman kayıt olunur ?

    YanıtlaSil
  2. 2014-2015 ara sınıf yurt kayıttarı ne zaman başlıyor?

    YanıtlaSil
  3. 2014-2015 ara sınıf yurt kayıttarı ne zaman başlıyor..?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder