2013 / 2014 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

On binlerce öğrencinin aklındaki ortak soru 2013 KYK Burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı... Geçmiş yıllara bakacak olursak KYK bu sonuçları Kasım ayının sonu veya Aralık ayının başları gibi açıklamıştı. 2013 yılında da böyle olmasını bekliyoruz. Çok çok büyük bir süpriz yaşanmazsa eğer, 2013 kyk burs sonuçları bu veya önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacak

2013 / 2014 KYK Burs Sonuçları'nın açıklanmasından sonra ise öğrenciler, KYK'nın istedikleri belgeleri vererek bu bursu almak için gerekli işlemleri gerçekleştirecekler. Bu işlemler burs başvurusu sırasında beyan ettiğiniz gelir durumu vs gibi belgelerin teslimi olacak. Daha sonra ise şehrinizdeki bir noterde gerekli işlemleri yaıpı imza atacaksınız. Öğrenim kredisi almayı hak eden arkadaşlar şimdiden bol sıfırlı rakamlara hazır olsunlar diyeli.

Öğrencilik yıllarımızda gözümüze çarpmadan imza atarak güzel güzel harcadığımız öğrenim kredisi borçları şu anda fena halde başımızı ağrıtır vaziyete gelmiş durumda. Birçok arkadaşım ve bende " Bu ne lan öde öde bitmiyor taksitler." sözleri sıklıkla duyulur vaziyette :)

Tabi ki burs alan arkadaşların böyle bir derdi olmayacak. Karşılıksız alacağınız bursu gönül rahatlığıyla harcayabilirsiniz. Ancak bu bursun kesilmemesi ve öğrenim kredisine dönüştürülmemesi için biraz derslerinize çalışmanız gerekecek. 3 veya üstü dersten başarısız olursanız, malesef bursunuz kesilir ve öğrenim kredisine dönüştürülür.

Sonuç olarak tekrar edelim, 2013 kyk burs sonuçlarının kasım veya aralık ayının başlarıda açıklanmasını bekliyorum. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki 2 haftalık süreçte sonuçlar açıklanacak. Bu nedenle gözünüz sık sık bizde veya boş verin bizi KYK'nın sitesinde olsun :)

Yorumlar