Başbakanlık Bursu - Başbakanlık Burs Başvurusu

/ On : 16:47

Arkadaşalar Başbakanlık bursu,geri ödememsiz olarak,yani,karşılıksız burs anlamıa gelir.Miktar öğrenim kredisiyle aynıdır.2009 yılı burs miktarı 190 veya 200 tl olacak.Başbakalnlık bursu alabilmek için maddi durumunuz okuyan kardeş sayılarınız önemlidir.

Başbakanlık bursunun kesilmemesi için,bir önceki dönemden 3 'ten fazla ders alttan alamaış olmanız gereklidir.Böyle bir durumda bursunuz kesilir ve öğrenim kredisine çevirilir.Öğrenim kredisi ise geri ödemeli olandır.

Başbakanlık burs başvurularını KYK'nın sitesinden takip edebilirsiz.Ancak aradönemler için 2009 burs ve kredi başvurusu sona erdi.

20 yorum:

Adsız dedi ki...

hem başbakanlık bursu hemde öğrenim kredisi alabilir miyiz.cvplarsanız şimdiden teşekkürler....

Adsız dedi ki...

hayır alamazsın.Ya öğrenim kredisi alırsın,ya da başbakalnlık bursu alırsın

Adsız dedi ki...

merhaba.Ben üni 2. sınıf öğrencisiyim başbakamlık bursuna başvurabiliyorum değilmi?Ama kyk nın adresinden nasıl başvuru yapacağımı anlayamadım.

5917 Sayılı Kanun Kapsamında Öğrenim ve/veya Katkı Kredi Borçlarının
Yeniden Yapılandırma Başvurusu İçin Tıklayınız kredi için başvuru yapmayacağım zaten

2009-2010 ÖĞRETİM YILINDA ÖSYS SONUCUNDA BİR YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMINA GİRMEYE HAK KAZANAN ÖĞRENCİLERİN,
YURT,BURS,ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ
BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.
buraya tıklayıncada : "İLK DEFA BİR YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMINA YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN YURT, BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ İNTERNET MÜRACAATIDIR"
ben 2. sınıf olduğum için bu burayada başvuru yapamıyorum.
Başbakanlık bursu sadece öss ye 2009 girip 2009 da yerleşenler içinmi anlamadım ki
Benim başvuru yapabileceğim linki gönderebilirmisiniz?

Adsız dedi ki...

dostum ara sınıflar için başvuru süresi 10 gün önce falan geçti.üzgünüm artık başvuru yapamazsın.artık gelecek seneye :(

Adsız dedi ki...

şu burs başvurusu nerden yapılıyo?

Adsız dedi ki...

arkadaşalar kyk başvurusu için son gün 26 ağustos yani bu gün saat 17 . 00 ' ye kadar lütfen başvurularınızı yapın

Adsız dedi ki...

ya bende ara dönem basvuruyu kacırdım baska sansım yokmu seneyımı beklıycem ben 3 e gectım eylulde sanırım 1 ler ıcın bıdaha oluo o zaman yapamaz mıyım yaa cvp beklıyommmmmmmmmmm

Adsız dedi ki...

arkadaşım yarı yıl arasında yanlış hatırlamıyorsam KYK yeni bir başvuru süreci başlatmıştı geçen sene.Bu yılda olabilir onu takip et.Umarım istediğin gibi olur.

Adsız dedi ki...

arkadaşlar katkı kredisi ile başbakanlık bursu aynı şey mi?

Adsız dedi ki...

Hayır aynı şey değil.Katkı kredisi dönem başlarındaki harç ücretlerinin az ödenmesini sağlayan kredidir.aşbakanlık bursu ise her ay düzenli olarak öğrenciye verilen ve karşılıksız olan burstur.

cemre dedi ki...

kyk bugün açıklanmıo mu yha sadce yurt sonuçları gelio??

Adsız dedi ki...

ben yenı yuksek lısansı kazandım basbakanlık bursu alabılırmıyım nerdn basvuruluyooo?

Adsız dedi ki...

bende yüksek lisans kazandm bu yıl başbakanlık bursu her öğrenciye burs veriyor açıköğretimlere bile karşılıksız olarak veriyor. bildiğim kadarıyla ekim ayının son haftası ve kasım ayının başı başvuru tarihleri internette öyle yazıyor. başbakanlık bursu yazsan çıkıyor zaten.

Adsız dedi ki...

arkadaşlar ek kontenjanlardan girdim bir okula ama öğrenim kredisi veya başbakanlık bursu için başvurabiliecek bir yer bulamadım acaba geç kalmış durumdamıyım yardımıcı olursanız sevinirim

Adsız dedi ki...

ek yerlestirmelerle okula kayıt olan ögrenciler için n zamn yapılıo ? ayrıca internet üzerinden basvuru yapılmıo.. yardmcı olrsanz sevinirim..

Adsız dedi ki...

ek yerleştirmeler için başvuru süresi doldu.

Adsız dedi ki...

ya bu başbakanlık başvuru tarihleri ne zaman bi arkadaş ekim ayının son haftası kasım ayının başı demiş bu doğru mu yoksa kaçırdık mı tarihlerini hiç bi yerde ayrıntılı başvuru tarihlerini bulamıyorum bilen varsa yardımcı olsun ....

necati dursun dedi ki...

yah başvuru tarihi ne zamandır lütfen cvp yazın arkadaşlar

hatice yan dedi ki...

arkadaşlar ben burs başvurusu yapmak için form doldururken dikkatimi şu cekti annenizle babanız ayrımı die birşey yok benim annemle babam ayrı ve ben babamın hiç maddi imkanlarından yararlanmıyorum ama babamın evi var ssk var nasıl olacak hem resmi nikahlarıda yok bana yardımcı olurmusunuz ben nasıl burs alabilirim

Adsız dedi ki...

arkadaşlar başbakanlık bursuna nasıl kaydolunur

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *